هدف از این تحقیق بررسی شاخص های سنجش رضایت مشتری با فرمت docx در قالب 47 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب
رضایت مشتری
رضایت مشتری
تعریف رضایت مشتری
اهمیت رضایت مشتری
شاخص‌های سنجش رضایت مشتری
مدیریت شکایات مشتریان
ارتباط رضايت و وفاداری برند
پیشینه پژوهش
پیشینه داخلی  پژوهش
پیشینه بین‌المللی پژوهش

 

 


با ورود به هزاره‌ی سوم و رقابت بیش از پیش شرکت‌ها جهت کسب رضایت مشتریان در دهکده‌ی جهانی، ارضای مشتریان به عنوان هدف اصلی تمام سازمان‌ها مطرح گردیده است. مشتریان راضی از محصول و خدمات، منبع بقا و سودآوری شرکت‌ها هستند. شرکت‌هایی که نمی‌توانند مشتریان خود را راضی نگه دارند، با گذشت زمان در بازار باقی نخواهند ماند و محکوم به فنا هستند.

 

 


امروزه يكي از اركان اساسي رقابت در سازمان‌ها مشتري‌مداري و كسب رضايت مشتري است؛ زيرا محرك اصلي در سازمان‌هاي تجاري كه به دنبال بهبودهاي عمده در مسير پيشرفت خويش هستند، مشتريان آن سازمان‌ها مي‌باشند. مشترياني كه رضايت بيشتري از سازمان دارند، تجربيات مثبت خود را براي ديگران بيان مي‌كنند و به این ترتيب وسيله تبليغ براي سازمان مي‌شوند كه در نتيجه هزينه جذب مشتريان جديد را كاهش مي‌دهند. اين مطلب بويژه براي ارائه‌دهندگان خدمات حرفه‌اي بسيار مي‌باشد؛ زيرا شهرت و خوش‌نامي آن‌ها و بيان مزايا و نكات مثبت آن‌ها از سوي ديگر منبع اطلاعات كليدي براي مشتريان جديد است.