هدف از این تحقیق بررسی آمیخته بازاریابی با فرمت docx در قالب 55 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب
تعریف بازاریابی
آمیخته بازاریابی
تعریف و مفهوم تصمیم¬گیری
رفتار مصرف¬کننده
گرایش خریدار  
خدمات   
تعریف خدمات
ویژگی¬های خدمات 
انواع خدمات 
آمیخته¬ی بازاریابی خدمات
پژوهش¬های داخلی
پیشینه خارجی
مطالعه مروری دانشگاه ایلام 
نتیجه‌گیری و ارائه مدل مفهومی تحقیق  

 

 

 

 بازاریابی عبارت است از یک فرایند اجتماعی و مدیریتی که بوسیله آن افراد و گروه¬ها نیازها و خواسته¬های خود را از طریق تولید، عرضه و مبادله کالاهای مفید و با ارزش دیگران را تأمین می¬کند. بازاریابی به مجموعه¬ای از فعالیت¬های بازرگانی گفته می¬شود که جریان کالاها یا خدمات را از تولید تا مصرف¬کننده نهایی هدایت می¬کند.

 

 

 

امروزه شرکت¬ها در تلاشند تا با استعانت از دو عامل"رضایتمندی مشتری" و "فروش و سودآوری بیشتر" با تکیه بر تحقیقات بازار و درک نیازهای مشتری در دنیای مملو از رقابت کنونی به حیات خود ادامه دهند. در بازاریابی پیچیده و رقابتی فعلی، کسب شهرت و اعتبار بسیار دشوار و از دست دادن آن بسیار آسان است. شرکت¬های درون¬گرا، نسبت به تحولات سریع بازار، رقبا، نظام توزیع، رسانه¬های جمعی و فناوری¬های جدید، علائق و سلیقه¬های مشتریان و انتظارات آن¬ها از محصولات شرکت بینش و آگاهی لازم را به دست نمی¬آورند و از تحولات موجود در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده نمی¬کنند.

 

 

 

از طرف دیگر شرکت¬های برون¬گرا، شرکت-های هستند که در پی تأمین رضایت مشتریان هستند. رسالت واقعی واحدهای بازاریابی آن¬ها درک نیازها و خواسته¬های مشتریان و ارائه راهکارهایی برای تولید محصولاتی متناسب با آن نیازها و خواسته¬هاست. شرکت¬های برون¬گرا، شرکت¬های هستند که صرفاً به دنبال فروش نیستند، بلکه به دنبال رضایت بلندمدت مشتریان از طریق ارائه محصولاتی با کیفیت برتر همراه با نیل به اهداف بلندمدت و حیات مستمر خودشان هستند.