هدف از این تحقیق بررسی استعداد خستگی شغلی با فرمت docx در قالب 54 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب
استعداد خستگي شغلي
ریشه لغوی خستگی
مفاهيم و تصورات خستگي
ديدگاه روانکاوانه
ديدگاه فيزيولوژيک
ديدگاه رشدي
ديدگاه صنعتي ـ انساني
خستگي شغلي
مفهوم استعداد خستگي شغلي
بررسي تحقيقات انجام شده در ارتباط با استعداد خستگي شغلي در داخل كشور
بررسي تحقيقات انجام شده در ارتباط با اشتياق شغلي در داخل كشور
بررسي تحقيقات انجام شده در ارتباط با ميل به ماندن در داخل كشور
بررسي تحقيقات انجام شده در ارتباط با ميل به ماندن در خارج از كشور
چارچوب نظري تحقيق
مدل مفهومي تحقيق
فرضيه‏هاي تحقیق

 

 

 

از زمان‌هاي دور (دوره¬ي کلاسيک) در مورد خستگي مطالبي به جا مانده است که شرح مفصل آن به قرن چهارم ميلادي برمي¬گردد. امّا، تا اواسط قرن هجدهم ميلادي تعريفي از واژه‌ي خستگي در زبان انگليسي وجود نداشت و ريشه¬ي آن هم مشخصاً معلوم نبود. محققان مي‌گويند ريشه‌ي لغت خستگي بسته به اينکه معناي اصلي آن به جنبه‌هاي جسمي يا روحي اشاره کند، متفاوت است.

 

 

 

در ميان معادل‌هاي واژه¬ي خستگي جسمي مي‌توان به لغات "دلگير کننده ، "کسالت آورنده "، "محزون " اشاره کرد، در حالي که معادلهاي روحي آن شامل واژه‌هاي"ملال آور "،  "يکنواخت " و واژه‌ي فرانسوي (Ennui)  است. در ساير زبانها معاني ديگري از خستگي که ناشي از نحوه‌ي کاربرد اين اصطلاح است را مي‌توان پيدا کرد. براي مثال در زبان آلماني، لغت"Lany Wiele"که حاکي از "گذر کند زمان" است معني خستگي را مي‌دهد. در زبان عبري، لغت "Lashemn"به معناي "آرزوي چيزي را کردن" و همچنين" اندوه ناشي از بيکاري" معادل واژه‌ي خستگي است.

 

 

 

معني اصلي واژه¬ي خستگي در زبان اسلاوي" Kuka"است که به معناي "تکرار و يکنواختي " است. نهايتاً ساندبرگ و استات معادل‌هاي ديگر واژه‌ي خستگي (خسته کننده) را از زبان‌هاي ژاپني، چيني (ماندارين) وكره‌اي که تأکيد بر مفاهيم "جالب نبودن "و يا "بيکار بودن " است راگزارش کرده‌اند. براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد ريشه‌ي لغت خستگي مي‌توان به نوشته‌هاي آسمان و واف مراجعه کرد. کاربردهاي ادبي واژه‌ي خستگي را همچنين در آثار هيلي ، کلاپ ، کوهن ، اسپکز مي‌توان يافت.